Tipy na výlety a jiné zápisky

Trniště a Harcovský les (Jizerské hory)

Trniště a Harcovský lesNašlapáno: cca 6 km
Stoupání: cca 240 m
Náročnost: mírná (bylo vedro)
Okruh: ano
Trasa: zde

Minulý týden jsme se vypravili na naši první (opravdovou) rodinnou dovolenou do Jizerek. První výlet byl „náročnější“ hlavně kvůli vedru a také kvůli tomu, že byl první. Jednak jsme se museli trošku rozchodit a také jsem ten samý den musela s malým dobalit, dojet od Prahy do Janova nad Nisou, kde jsme se sešli s mužem, což samo o sobě bylo více než na půl dne, Jak se cestuje s (uvztekaným) batoletem si budete moci brzy přečíst na druhém blogu, na tomto zase budou postupně přibývat fotoreporty z našich výletů, a že jsme jich nestihli úplně málo :)

Po ubytování se jsme vyrazili na kratší okruh po okolí. Jet nikam dál už se nám nechtělo. Našli jsme si tedy jako cíl skálu Trniště. První část vedla už z Janova do kopce. Jedná se o celkem příjemné stoupání až na ta prosluněná místa, přes která se nám nešlo nejlépe. Cesta vede lesní pěšinou a po cca kilometru jsme narazili na pěkně vzrostlý strom a jezírko. O sto metrů dál se nachází skalní útvar Trniště.

Po žluté jsme pokračovali dále k Hašlerově chatě (pod názvem se skrývá poměrně velký hotel). Odtud až ke studánce pod chatou vede cesta po cyklostezce, u studánky z ní modrá uhýbá na lesní pěšinu, po které vede až k rozcestníku Harcovský les. Odtud vede opět po cyklostezce a následně z ní po cca půl kilometru uhýbá pryč. V této části se mj. jde také po dřevěných lávkách. Po dalším cca půl kilometru jsme se opět připojili na větší cestu, která vede až do Janova.

Kam dál?
 

6 thoughts on “Trniště a Harcovský les (Jizerské hory)

 1. Veki

  Tuhle část Jizerek moc neznám, vždycky jsme jezdili spíš na Frýdlantskou stranu (tu znám zase velmi dobře). Ale pořád si slibuju, že i to Jablonecko prozkoumám. Vypadá to, že je co zkoumat. :-)

   
 2. beallara

  Tak tuhle část Jizerek maličko znám a moc se mi tam líbilo.
  Tvoje fotečky jsou nádherné, vlastně nic nového, že.
  Moje Verunka byla se Soptíčkem na první rodinné dovolené v tomto věku / minulý rok byly někde každý víkend / a v období maximálního vzdoru. Zhodnotila to následovně “ hodně náročné „.

   
  1. veruce Post author

   Nám se tam také líbilo, jen škoda, že jsme nestihli žádný pořádný kopec (možná by byl delší výlet lepší než popojíždění, možná ne, kdo ví) a děkuji :)
   Nevím, zda je to u malého maximální vzdor, ale plně chápu. Jako hodně náročnou bych tu naši dovolenou z tohoto pohledu označila také.

    
  1. veruce Post author

   Tohle je taková dost nenápadá turistická cesta – žádný známý turistický cíl v dohledu :) Také jsme asi v Jizerkách nebyli naposledy, pořád nám chybí zdola Jizeru, na kterou ani tentokrát nedošlo.

    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.