Kolumbovo vejce a Kupadla

Zima nám letos nějak stávkuje, je tedy třeba trošku zavzpomínat na tu loňskou, která poznamenala i naši jarní dovolenou.

Celkem našlapáno: necelých 5 km
Celkové stoupání: cca 150 m
Náročnost: střední
Okruh: ano
Trasa: zde

Červená turistická značka Výlet jsme začali v Boru u Skutče, který je ideálním výchozím bodem pro celou oblast Maštalí. Panovalo pěkné počasí a tak nás množství sněhu v lese maličko překvapilo. Ze začátku to nepředstavovalo nijak velký problém, ač mi nevhodně zvolená obuv klouzala. Ke Kolumbovu vejci jsme však dorazili bez větších obtíží.

Kolumbovo vejce a Kupadla z Boru u Skutče Kolumbovo vejce a Kupadla z Boru u Skutče

Dál už byla cesta zajímavější. Pokračovali jsme po červené z kopce dolů, což pro mě znamenalo další klouzání. Nicméně na vyhlídku jsme dorazili bez újmy.

Kolumbovo vejce a Kupadla z Boru u Skutče

Červená vede až na systém 3 malých jezírek zvaný Kupadla a na dvou místech přechází Prosečský potok. Namrzlou kládu bez opory se mi s mou hladkou podrážkou riskovat nechtělo, na přeskočení chybělo místo k rozeběhu a tak jsme vylezli na kopec, ze které jsme před chvílí slezli, a vzali to po něm až na tam, kde bylo možné slézt (v mém případě sjet :)) přímo k jezírkům.

Kolumbovo vejce a Kupadla z Boru u Skutče Kolumbovo vejce a Kupadla z Boru u Skutče Kolumbovo vejce a Kupadla z Boru u Skutče

Po této cestě jsme vzdali naplánovaný okruh i stejnou trasu zpět. První cestou, kterou jsme potkali a která odpovídala směrem, jsme se vydali zpět. Jak jsme po kilometru a půl zjistili, nikam nevedla, takže jsme směr museli odhadnout a brodit se kdovíkam. Nakonec jsme do Boru dorazili. Promrzlí od větru, který nás zastihl na poli, jsme se těšili tak akorát ke kamnům a knížkám :)

 

5 thoughts on “Kolumbovo vejce a Kupadla

 1. Podle fotek to musel být krásný výlet, ale dovedu si představit, jak jste asi byli vymrzlí. Vyzkoušela jsem si to po delší době v sobotu. Ty skalní útvary jsou nádherné, hrozně ráda bych je viděla na vlastní oči. Zajímalo by mě, jestli bych takový terén zvládla.

   
  1. Ten terén je jen mírně náročný, pokud se tam člověk vydá po oblevě. Stejně na tom jsou celé Maštale. Málokterá trasa zahrnuje nějaký náročnější úsek. Často tam potkáváme i rodiny s kočárky :)

    
  2. Hani Maštale rozhodně zvládneš,hodně se tam jezdí na výlety s dětmi,takže ten terén není tak náročný.A je to tam hezké,rozhodně to stojí za návštěvu.Ale nechala bych to spíš na jaro.Byla jsem tam i v zimě,ale to myslím nebyl sníh.

    

Okomentovat