Rozhledna Jarník

rozhledna Jarník

Rozhledna Jarník z roku 1997 se nachází na stejnojmenném vrcholu Píseckých hor ve výšce 606 m. n. m., cca 2 km východně od Písku. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 34,6 m na zemí a vede na ni 182 schodů. Rozhledna je zajímavá tím, že na ni vedou dvě schodiště – jedno pro cestu nahoru, druhé pro cestu dolů. Zda se to však dodržuje, nemůžu potvrdit ani vyvrátit, s námi tam nebylo ani živáčka.

Našlapáno: cca 3 km
Stoupání: cca 160 m
Náročnost: mírná
Okruh: ne (tam a zpět)
Trasa: zde

 

5 thoughts on “Rozhledna Jarník

 1. Překrásné výhledy! Tuhle rozhlednu neznám, je zajímavá tím, že má dvě schodiště, to jsem zatím nikde neviděla.
  Je to dobré řešení, jenže lidi jsou lidi. :(
  Nevím, jestli bych se do takové výšky po otevřeném schodišti odvážila lézt. Mám závratě i doma na schodech. ;-)

   
  1. Schodiště jsou na většině rozhleden docela dobře jištěná, na této také :) Závratě však neznám, takže nemohu soudit, jaké by to bylo s nimi.

    
 2. Na téhle rozhledně jsem byl asi tisíckrát, jelikož jsem z Písku. Můžu potrvdit, že většina lidí pravidla směru chůze na schodišti dodržuje.
  Jinak dle mého je právě z této rozhledny nejkrásnější výhled na skoro celé jižní čechy. Písek je branou do našeho kraje a kdo chce objevovat krásy tohoto kraje, měl by začít píseckem a Jarníkem. Výhled na Šumavu je zde fantastický, v podstatě je na celý pás od Novohradských hor až k horám na železnorudsku, samozřejmě musí k tomu být i vhodné počasí.

   
  1. Tak to je dobře, že se to dodržuje :) My jsme tehdy nejlepší výhled neměli, ale to je alespoň důvod se tam někdy znovu podívat.

    

Okomentovat