Beskydy | Godula

Mýty opředená hora Godula se nachází v části Beskyd mezi Třincem a Frýdkem-Místkem. Jako výchozí bod mohu doporučit Komorní Lhotku nebo třeba Řeku.

Našlapáno: cca 7 km
Stoupání: cca 300 m
Náročnost: mírná
Okruh: ano
Trasa: zde

V Beskydech by to nešlo alespoň bez kratšího výletu, který vyplynul z neplánové procházky. Nakonec nám i celkem přálo počasí. :) O víkendu jsme se totiž vydali na dlouhatánský výlet do Beskyd. Mám dojem, že jsme s sebou tahali půl bytu, a auto narvané až po střechu ten dojem umocňuje. Zvládl to i malý, ačkoli se to bez křiku cestou neobešlo.

Godula – Godovnica – Hodovnice

Hora Godula je opředena mýty. Jak už název napovídá, pořádaly se tady za dob starých Slovanů hody a bývalo zde pohanské obětiště. Podle pověsti zde pramenila živá voda, která uzdravovala poutníky a svůj poklad zde ukryl známý zbojník Ondráš..

Godula a její okolí je mi důvěrně známé od raného dětství, takže jsem se s chutí vydala na místa, která jsem naposledy navštívila před cca 12 lety. Okruh jsme začali v Komorní Lhotce na konečné autobusu. Po modré vyrazili k rozcestí a dále po zelené vyrazili po asfaltce do kopce. Pohodové mírné stoupání i se šestikilovou zátěží v šátku. :) Celkem rychle jsme se dostali k rozcestí Ropičník a cestou se kochali výhledy na částečně zasněžené okolní hory.

Z Ropičníku jsme pokračovali po žluté po hřebeni směrem k vrcholu Goduly, kam jsme však už nešli a pozastavili se jen u hotelu. S přibývající nadmořskou výškou se ochlazovalo a nahoře už bylo docela chladno. Navíc hotel otevřený nebyl, abychom se na chvilku schovali, takže jsme rovnou pokračovali po žluté dolů.

Cestou po hřebeni se nám na pár místech naskytl pěkný výhled, který však z jedné strany trochu kazí průmyslový areál v Nošovicích a z druhé strany pořádně kazí industriální peklo v Třinci.

Cestou dolů po žluté se mezi stromy opět objevovaly pěkné výhledy. V chatové osadě jsme zahnuli na neznačenou pěšinu k bývalému lomu, odkud jsme se rychle dostali do výchozího bodu.

 

5 thoughts on “Beskydy | Godula

 1. Máš můj veliký obdiv, Veroniko, zvládnout takovou túru s miminem, to je tedy odvaha!
  Jsem u vytržení z fotek, jsou překrásné!

  Abych nezapomněla, blahopřeji ke všemu, co jsi v poslední době dokázala, hlavně k malému! ♥
  Buďte zdraví a šťastní! :)

   
  1. Nemám dojem, že bych dokázala něco převratného, ale rozhodně děkujeme! :)
   Výlet byl v rozsahu procházky, takže to nebyl vůbec problém. Uvidíme, jak se malý bude tvářit na túry okolo 20 až 25 kilometrů, kdy už bude třeba ho nakrmit a přebalit v terénu :))

    
   1. Dívám se na to s ohledem na svoje možnosti, Veroniko, já už mám dneska problém vylézt do schodů! ;-)
    Ani nevíš jak jsem nadšená, že máš rodinu! Je skvělé, když do té naší virtuální rodiny přibude človíček. :)

     

Okomentovat