Beskydy | Ropičník

Ropičník

Ropičník se nachází jako rozcestník mezi horou Ropičkou a Godulou v Beskydech.  Prochází tudy zelená trasa z Komorní Lhotky na Křivý a Ropičku a žlutá trasa na Godulu.


Téměř tradičně jsme se během týdne stráveného v Beskydech chystali vyšlápnout na Godulu. Tentokrát jsme k vrcholu přes silný vítr na hřebeni nedošli a rozhodli se pro jinou trasu do výchozího bodu.

Našlapáno: cca 7,5 km
Stoupání: cca 320 m
Náročnost: mírná
Okruh: ano
Trasa: zde

Syn kus cesty do kopce zvládl po svých (to je dobře, musí si zvykat :)) a vyjma toho větru se mu v horách líbilo. Až k Ropičníku nám svítilo slunce, poté se teprve začalo zatahovat. Pár fotek jsem pořídila tedy jen v první půlce trasy. Za mnoho nestojí, ale je z nich cítit ta příjemná atmosféra horského předjaří. :)

Trasa je velmi nenáročná a sjízdná na kole nebo s kočárkem. Synovi je rok a velkou část toho kopce zvládl, zbytek trasy jsem ho nesla v nosítku. Ropičník jako takový není ničím výjimečný, ale můžete tudy naplánovat odpolední nedělní procházku třeba z Komorní Lhoty a zpět. Po naší zpáteční trasy nejspíš nepotkáte ani živáčka. :)


Znáte Ropičník, Godulu, Ropičku,… zkrátka tuto část Beskyd?

Chodíte rádi do hor bez ohledu na roční dobu?

 

6 thoughts on “Beskydy | Ropičník

  1. Krásne fotky :) Verím, že výletov bude s príjemným jarným počasím a rastúcimi nôžkami malého čoraz viac! My sme teraz naposledy boli na Inovci v 1000 m.n. m. kde bolo ešte veľa ľadu, ale zároveň ten kontrast so slnkom a prichádzajúcou jarou bol nádherný :)

     
    1. Děkuji :) Taky bych vyrazila někam výše, ale tisícovky máme od nás pár hodin cesty, tak snad někdy brzo :)

       

Okomentovat