Žďárské vrchy | Čtyři palice, Velké perničky, Zkamenělý zámek, Rybenské perničky

Na okruh po kamenných útvarech jsme tentokrát vyrazili z Křižánek, které jsme jednou při jiné túře procházeli. Cesta nám tedy nebyla neznámá. Po modré jsme vyrazili na vyhlídku a první skalnatý útvar Čtyři palice. Celou cestu jsme, podobně jako nedávno v Orlických horách, nepotkali vůbec nikoho, až na jednu skupinu cyklistů.

Cesta z Křižánek na Čtyři Palice a Čtyři Palice

Na vyhlídku jsme tentokrát nelezli, od minulého výletu sem víme, že tam člověk vidí sotva pár útržků krajiny mezi vrcholky stromů. Místo toho jsme raději pokračovali na Velké perničky, okolo kterých jsme tehdy jen prošli. Výhled do kraje se však o mnoho nelišil.

Po modré jsme pak pokračovali dál na Zkamenělý zámek.

A následně jsme se po červené vydali na Rybenské perničky. Cestu včetně tohoto skalního útvaru mám nafocenou z
Nedlouho na to jsme došli do obce Březiny, která nás právem nadchla. Vůbec by mi nevadilo zde mít chalupu. :) Březinami jsme prošli a vydali se směrem na Čtyři Palice, od nich pak stejnou cestou do Křižánek. Západ slunce jsme ještě stihli pozorovat v lese, i tak jsme však dorazili k autu za světla.

 

4 thoughts on “Žďárské vrchy | Čtyři palice, Velké perničky, Zkamenělý zámek, Rybenské perničky

  1. Veroniko, tak tomuhle říkám parádní fotky! Prohlédla jsem si je několikrát a pořád se jich nemůžu nabažit. Mám strašně ráda stromy a skály a nazelenalé lesní šero, dýchá z něj úžasná pohoda. Parádní výlet, takový bych si dala líbit, jenže pro mě by už byl hodně náročný. Díky za to, že jsem mohla tuhle trasu projít aspoň skrze tvé fotky. :-)

     
  2. Hanko, děkuji! Přesně to, co popisuješ, mám rozvěž velice ráda a Žďárské vrchy toho poskytují víc než dost. Doporučuji se tam zajet podívat, najde se tam i méně náročná trasa, když by bylo třeba :)

     

Okomentovat